مطالعات فرصت

مطالعات فرصت یا Opportunity Studies به مطالعاتی اطلاق می گردد که به دنبال شناسایی سریع و ارزان حقایق برجسته بازار در یک فرصت سرمایه­ گذاری می باشد.

شرکت پارس کارگزار ثیدلر با تکیه بر تجارب بین المللی خود و با توجه به نیاز صنعت ساختمان به این خدمات، اقدام به تهیه و ارائه متدهای اجرایی مربوط به مطالعات فرصت در صنعت ساختمان ایران نموده است.

تا به حال دلایل مختلف از جمله رشد قیمت­ ها در صنعت ساختمان و تاکید بر نقاط مثبت و داشتن دیدگاه هزینه ای بر مطالعات و غیره، سرمایه­ گذاران توجه کافی به این گونه مطالعات را در آغاز شروع طراحی و آغاز سرمایه­ گذاری در پروژه نداشته ­اند واین امر سبب شده که با توجه به تغییر رفتار مصرف ­کننده در کشور، مخاطرات زیادی متوجه پروژه ­های تعریف شده در کشور گردد.

درمتد شرکت پارس کارگزار ثیدلر جهت انجام مطالعات فرصت لازم است سرمایه ­گذار محدودیت­ ها و خطوط قرمز و خواسته ها و پیش ­بینی­ های خود را جهت سرمایه­ گذاری در پروژه قابل طرح به مشاور ارائه نماید تا مشاور بتواند درحین انجام مطالعات گزینه ­هایی راخلق نماید که انطباق بیشتری با مدل­ های اقتصادی و برند کارفرما داشته باشد.

تشکیل کار گروه اقتصادی مشترک، متشکل از کارشناسان سرمایه گذار و مشاور در مطالعات فرصت امری ضروری می باشد. شرکت پارس کارگزار ثیدلر جهت انجام مطالعات فرصت تلاش می نماید ضمن ارائه تصویر روشنی از بازار به سرمایه ­گذار با دوری از هر گونه متورم ­سازی درآمدها و انطباق میزان در آمدها با واقعیت ­های موجود دربازار و همچنین تعریف هزینه ­های منطقی جهت اجرا به تحلیل اقتصادی گزینه­ های خلق شده بپردازد.

همانطور که از تعریف مطالعات فرصت آشکار است، خروجی این مطالعه فقط جهت نزدیک شدن تفکر سرمایه گذار به چگونگی ورود به این پروژه سرمایه­ گذاری می باشد و لازم است درمرحله بعد و با همکاری شرکت مشاور طراح و معمار انتخاب شده و لحاظ نمودن تفکرات بدنه کارشناسی سرمایه ­گذار نسبت به طراحی فاز صفر پروژه اقدام گردد.

شرکت پارس کارگزار ثیدلردر متد اجرایی خود خدمات را به گونه ­ای تعریف نموده که پس از این مرحله، در کار گروه اقتصادی مشترک با کارفرما، سناریو های متنوعی را طبق گزینه های برتر معرفی شده تعریف نموده و پس از تحلیل و نتیجه­ گیری مشترک با سرمایه گذار، خلاصه ای را جهت طراحی (Brief Design) به مشاور معرفی شده توسط سرمایه­ گذار جهت هرگونه طراحی ارائه نماید.همچنین در مسیر مطالعات از شهر و استان محل اجرای پروژه، وضعیت پروژه های تجاری و مسکونی در استان و شهر محل پروژه اطلاعاتی ارائه می­ شود وپس از آن تیم­ های مختلف شامل کارشناسان و محققان بازار، کارشناسان اقتصادی، مهندسی و معماری مشترکاً به خلق گزینه­ های ارائه شده پرداخته و در مرحله بعدی کارشناسان ارشد مهندسی بازاریابی فروش درشرکت پارس کارگزار ثیدلر ضمن لحاظ نمودن مدل اقتصادی کارفرما وحذف گزینه ­هایی خارج از چارچوب برنامه و مدل ذهنی کارفرما می­ باشند به یکسان­ سازی واستانداردسازی گزینه ­های ارائه شده پرداخته وگزینه­ های نهائی را جهت ارائه به سرمایه گذار به صورت مکتوب آماده می­ نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *